Fotoateliér GODART Žilina

FAQ - Svadobné fotografie

Ako prebieha rezervácia a aké sú ďalšie kroky?

V prípade, že budem mať Váš termín voľný, dohodneme sa na predbežnej rezervácii. E-mailom Vám zašlem zmluvu o dielo kde budú vyšpecifikované základné podmienky spolupráce a preddavkovú faktúru na 50% ceny vybraného balíka. Akonáhle je predfaktúra z Vašej strany uhradená a zaslali ste mi aj podpísanú zmluvu o dielo (emailom alebo poštou) je termín 100% Váš. Ak ste mimo SR alebo ste ďalej od Žiliny a do Vášho termínu svadby sa nestretneme potrebné riešime telefonicky alebo videokonferenčne.


Stačí zaslať zmluvu podpísanú a oscanovanú e-mailom?

Áno stačí, preferujem rýchle efektívne riešenia, ktoré obom stranám nekomplikujú život a negeneruju čas navyše. Oscanujte celú zmluvu, nie len poslednu stranu prosím :)


Idem si brať snúbenca, ktorý nehovorí po slovensky, je to problém pre Vás?

Nie, nie je to problém. Konzultácie a samotné fotenie môžeme viesť v anglickom jazyku.


Máte pre nás rady, pred samotným fotením?

Je dôležité, aby ste sa uvolnili a boli sami sebou. Samozrejme, že to nie je možné okamžite. Pred fotoaparátom nestojíme každý deň, aby sme ho brali ako bežnú vec. Exteriérové umelecké fotografovanie trvá od dvoch do troch hodin. Mám skúsenosť, že maximálne do pol hodiny fotografovania dvojica vkĺzne do kreatívneho fotografického ošiaľu a trému, resp. prvotné obavy z fotostretnutia už neexistujú. Hovorte o svojich predstavách, nevidím Vám do srdca :)  


Dve až tri hodiny na situované exteriérové fotografovanie, nie je to veľa?

Nie :) Ak do toho započítame logistiku a teda presun z miesta na miesto, je to presne ten minimálny čas na vytvorenie kvalitného foto setu. Niekedy je nutné fotiť mladomanželov maximálne 30 minút, ale verte mi, fotografie vytvárané v strese a náhlení sa nikdy nevyrovnajú fotografiam uvoľneným, kedy môžeme experimentovať a užívať si fotenie v rôzných exteriéroch a interiéroch.


Foto Optimal obsahuje 3 hodiny fotenia na oslave. Čo všetko sa stihne odfotiť?

Vo fotobalíku Optimal v troch hodinách zväčša stíham odfotografovať príchod na svadobnú hostinu (prípitok, rozbitie taniera a pod.), prípitok/reč starejšieho, spoločná polievka, prvý tanec, rodičovský tanec, jedno až dve tanečné kolá, skupinové fotografie svadobčanov. 


Nechcem mať stres a chcem fotiť dlhšie. Môžeme fotiť exteriérové foto aj v iný deň, ako v svadobnú sobotu?

Všetko je o dohode, ak mám voľný termín som Vám k dispozícii. Cena fotobalíka sa v tomto prípade navyšuje o 50€.


Ako dlho budeme fotiť, keď fotíme v iný deň ako svadobný?

Všetko je o dohode, rozmedzie je 2 - 5 hodín. 


Kedy po svadbe obdržíme naše fotografie?

Prvých päť upravených fotografií Vám zasielam na Váš e-mail do 48 hodín. Celková doba dodania kompletného diela je závislá od mojej vyťaženosti, štandardne do 22 pracovných dní.


Čo obdržíme ako Váš výstup?

Obdržíte náhladové fotografie tesne po svadbe zaslané na Váš e-mail. Daľej DVD alebo USB budú upravené fotografie vo veľkom (tlač) a malom rozlíšení (internet).


Chcem fotiť exteriérové situované fotografie na viac miestach, je to možné?

Samozrejme je to možné, mňa osobne nebaví fotografovať na jednom mieste. V definovanom čase obehneme všetko, čo stihneme a čo spoločne vymyslíme.


Kde všade fotografujete?

Fotografujem po celom Slovensku. Cena za dopravu sa odvíja od vzdialenosti od Žiliny, viď cenník dopravy.


Prečo svadobná fotografia?

Upútala ma fotografia, ako médium, ktoré mi umožnuje zachytiť emóciu do divergentného statického obrazu. Je inšprirujúce zdielať s mladomanželmi a ich rodinou tento slávnostný deň, spojenie dvoch rodín, vnímať rozdielnosť svadieb, krajov, párov a hostí na každej jednej svadbe. Svadobná fotografia mi dovolila stretnúť veľa nových ľudí a nových priateľov. A áno, robím to aj kôli koláčom, ktoré dostanem ako výslužku ;)


Kedy je najlepšie fotografovať exteriérové fotografie?

Je to o dohode, záleží na tom, ako máte rozplánovaný svadobný deň. Fotografujem v 95% pred obradom, alebo po prvom tanci sa s mladomanželmi vytrácame a opäť sa vraciame tak, aby hostia markantne nepocítili neprítomnosť mladomanželov. Preferujem prvú možnosť nakoľko nás obmedzuje menej činiteľov, ako keby sme fotografovali po obrade. Je to na Vás, kedy sa rozhodnete - toto všetko dohodneme na našich konzultáciach. Všetko záleží na svetle a naplánovaní svadobného dňa. Ak Vám to nevychádza, resp. si chcete fotografovanie užiť, je možné sa dohodnúť aj na inom foto dni, ako je svadobný.


Pripravujem svadobné menu, ste vegetarián?

Ďakujem za Vášu ochotu. Nie, nie som vegetárian, skonzumujem skoro všetko :)


Na presuny v rámci svadobného dňa Vás zoberieme, alebo chodíte vlastným autom?

Ďakujem za Vašu ochotu, prepravujem sa vlastným autom. Na presuny Vás nasledujem, alebo Vy mňa, podľa toho kto pozná foto miesta lepšie :) 


Chcela by som, aby ste zostali dlhšie na oslave, ako je definované v mojom fotobalíku. Je to možne?

V balíku Optimal je možné navýšiť čas o maximálne 2 hodiny, kedy za jednu hodinu účtujem 50€. Ak potrebujete, aby som zostal ešte dlhšie ako plus 2 hodiny navyše pri balíku Optimal, po dohode zmeníme Váš balík na balík Luxus s tým, že cena bude menšia oproti cenníkovej o sumu za fotografovanie príprav a teda o 60€ (nakoľko Optimál ich neobsahuje). Následne budem na Vašej oslave fotografovať do jednej hodiny ráno. 


Fotografie, ktoré upravujete vyberáme my, alebo Vy?

Fotografie na úpravu, retuš vyberám ja.


Nechcem mať fotografie na DVD, kde ja alebo niekto z hostí vyzerá "nie ideálne". 

Samozrejme, vymazávam fotografie, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom poškodiť Vás, kohokoľvek z fotografovaných, alebo esteticky nespĺňaju moju predstavu o svadobnej fotke.


Kedy uhradíme zostávajúcu časť za fotografie?

Zostavajúcu časť hradíte až pri dodaní DVD, ktoré Vám zasielam na dobierku.